Chemia wykończeniowa

Nasza firma pracuje na chemii tylko i wyłacznie renomowanych producentów:

EUKULA, BONA, MUREXIN, KIILTO, HARTZ'LACK, BERGER, PALMANN.

Postaramy się pokrótce opisać chemię ktorą używamy najczęściej, mamy ją najlepiej sprawdzoną jak rownież nie mieliśmy dzięki jej użyciu ani jednej reklamacji. Jest to chemia którą możemy śmiało polecić, wiemy że dzięki niej uzyskamy efekt pięknej podłogi w 100 procentach. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie taką chemię zaoferować w atrakcyjnych cenach wraz z dowozem do domu.


Lakiery:

EUKULA:

Eukula strato 461:

Eukula Strato 461 to wodny lakier do zabezpieczania podłóg drewnianych. Dzięki zastosowaniu utwarszacza powierzchnia wymalowanej podłogi będzie wytzymała i bardzo odporna na ścieranie. Lakier ten, dzięki zastosowaniu składników akrylowych, charakteryzuje się dużą elastycznością, co poprawia komfort użytkowania podłogi drewnianej, gdy drewno pracuje podczas zmian wilgotności (lakier nie pęka na łączeniach elementów - jak to ma miejsce przy malowaniu lakierami poliuretanowymi). Eukula Strato 461 jest produktem ekologicznym, ponieważ nie zawiera rozpuszczalnika NMP (N-metylopirolidon - związek zakwalifikowany przez UE jako toksyczny). Dwuskładnikowy lakier firmy Eukula wykazuje bardzo dobrą światłotrwałość, dzięki czemu świetnie sprawdza się nawet na bardzo jasnych gatunkach drewna, jak np. klon. Lakier ten można stosować nie tylko na typowe podłogi z drewna, ale również jako wykończenie podłóg z korka naturalnego oraz podłóg sportowych.

Eukula G200:

Produkt Niemieckiego producenta Eukula G 200 to bardzo dobry lakier podkładowy do uniwersalnych zastosowań. G 200 charakteryzuje się krutkim szasem schnięcia - 30 do 40 min. Jako lakier podkładowy świetnie nadaje się na egzotyczne gatunki drewna. Lakier Eukula nie przyciemnia drewna na podłodze. G 200 nadaje się zarówno na podłogi wykonane z drewna miękkiego, jak i twardego. Szczególnie polecany jest do powierzchni podłogowych wykonanych z drewna egzotycznego. Przed wymalowaniem podłoże drewniane powinno być przede wszystkim suche, wolne od oleju, śladów wosku i kurzu.

BONA:

Bona Traffic:

Traffic jest 2-komponentowym, poliuretanowym lakierem na bazie wody, przeznaczonym do podłóg drewnianych w obiektach użytecznooci publicznej, gdzie wymagana jest odporność na bardzo silne ścieranie. Jest także odpowiedni do lakierowania podłóg korkowych lakierowanych fabrycznie. Traffic w macie  zapewnia naturalny wygląd, zapewniając "śniewidzialną ochronę" i wygląd podłogi olejowanej, ale w przeciwieństwie do oleju, oferuje wieloletnią ochronę, właściwie bez potrzeby konserwacji. Traffic w poł macie ma wyższy poziom połysku, ale pozostałe właściwooci takie, jak wersja matowa.

Bona Mega:

Mega jest 1-komponentowym 100% poliuretanowym lakierem na bazie wody, przeznaczonym do podłóg drewnianych w obiektach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej, narażonych na silne ścieranie. Wiązanie jest uzyskiwane dzięki tlenowi z powietrza, Mega posiada właściwości lakieru 2 - komponentowego bez konieczności mieszania składników. Cechują go wszystkie zalety systemu na bazie wody, a zawiera mniej, niz 5% rozpuszczalnika.

Bona Prime Intense:

Bona Prime Intense 1-komponentowym, 100% poliuretanowym lakierem podkładowym na bazie wody, przeznaczonym do lakierowania podłóg drewnianych przed zastosowaniem lakierów nawierzchniowych Bona na bazie wody. Bona Prime Intense jest łatwy w użyciu, łatwo go zmatowić i nadaje drewnu równą, ładną powierzchnię oraz intensywne zabarwienie.

Bona Prime Classic:

Bona Prime Classic jest 1-komponentowym, akrylowym lakierem podkładowym na bazie wody, przeznaczonym do lakierowania podłóg drewnianych przed zastosowaniem lakierów nawierzchniowych Bona na bazie wody. Nadaje powierzchni ładny wygląd i zmniejsza ryzyko sklejania się bocznego klepek.


Oleje:

Bona:

Bona Oil Carls 90:

Bona Oil 90 jest utwardzającym się olejem sosnowym, zawierającym poniżej 10% rozpuszczalników, przeznaczonym do pokrywania podłóg z surowego drewna, narażonych na normalne lub duże ścieranie. Ze względu na łatwą aplikację i szybkie schnięcie, podłoga może zostać wykończona w ciągu jednego dnia.

Bona Oil Carls 25:

Bona Carls 25 jest olejem konserwującym przeznaczonym do okresowej pielęgnacji podłóg drewnianych zaolejowanych olejami Bona Carls. Regularne stosowanie Carls 25 sprawia, iż podłoga zachowuje swój oryginalny, naturalny wygląd i staje się bardziej odporna na ścieranie.

Eukula:

Eukula Euku-Ö–l 1 HS high solid:

Euku-Ö–l 1 HS high solid - impregnat do drewna na bazie naturalnych olejów . Nadaje się na wszystkie rodzaje podłóg (parkiety z miękkiego, twardego i egzotycznego drewna), redukuje efekt sklejania krawędzi, przystosowany do podłoży z ogrzewaniem podłogowym,pozostawia naturalny odcień powierzchni drewna:wykończenie półmat

Kleje:

Uzin:

Uzin 92s A+B:

Uniwersalny klej poliuretanowy, niezawierający wody i rozpuszczalników, przeznaczony do klejenia parkietu i laminowanych paneli podłogowych. Dwuskładnikowy, bardzo dobrze wypełniający, wykazuje bardzo dobrą stabilność i brak skurczu podczas wiązania, po związaniu pozostaje elastyczny, charakteryzuje się krótkim czasem wiązania i wysoką wytrzymałością na ścinanie.Nadaje się do klejenia wszystkich gatunków drewna i rodzajów parkietu np. parkietu tradycyjnego, 10-cio mm parkietu lamelowego, warstwowego parkietu gotowego, parkietu z drewna egzotycznego, laminowanych paneli podłogowych, bruku parkietowego. Do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, publicznych i przemysłowych, wewnątrz budynków.

Uzin Mk73

UZIN - MK 73. Klej na bazie żywic syntetycznych o obniżonej zawartości rozpuszczalników  przeznaczony do przyklejania parkietu tradycyjnego,mozaiki,parkietu watstwowego gotowego. Na wszystkie typowe podłoża o dobrej wytrzymałości. Duża siła klejenia. Produkowany jako gotowy do użycia. Nie rozcieńczać.Nadaje się na podłoża po zerwaniu starej klepki układanej na lepik subit, nawet wtedy, gdy pozostały resztki tego lepiku.

Murexin:

Murexin LE 555:

Profesjonalny klej do parkietu LE 555  Profi Parkettklebstoff LE 555 Rozpuszczalnikowy, żywicznie utwardzalny klej, o doskonałej przyczepności i szybkim wiązaniu początkowym, o słabym zapachu. Do klejenia długich elementów parkietu, parkietu przemysłowego, gotowych i mozaikowych parkietów na jastrychy cementowe, jak również na płyty wiórowe.

Murexin PU 560:

Bezrozpuszczalnikowy, bezwodny, dwuskładnikowy klej poliuretanowy przeznaczony do klejenia wszystkich rodzajów posadzek drewnianych z gatunków europejskich i egzotycznych: długich dyli parkietowych, bruku drewnianego, parkietu taflowego, gotowych parkietów dwu- i trójwarstwowych, deszczułek parkietowych, parkietu lamelowego, mozaiki sztorcowej (przemysłowej), mozaiki tradycyjnej i pałacowej oraz paneli laminowanych (wymagane klejenie próbne).Do stosowania na chłonnych i niechłonnych podłożach, podkladach cementowych, podkładach anhydrytowych oraz na podłożach drewnianych i płytach drewnopochodnych np. płytach OSB po przeszlifowaniu.

Grunty:

Uzin:

Uzin PE 317:

środek gruntujący na bazie rozpuszczalników do gruntowania podłoży mineralnych przed szpachlowaniem lub klejeniem parkietu. Chroni podłoża wrażliwe na oddziaływanie wilgoci. Grunt systemowy przed klejeniem za pomocą rozpuszczalnikowych klejów na bazie żywic syntetycznych MK 73. Gotowy do użycia, bezwodny, bardzo dobrze wiąże kurz na powierzchni podłogi, charakteryzuje się dobrą penetracją podłoża jednocześnie je wzmacniając, posiada bardzo krótki okres schnięcia. Nadaje się do chłonnych i wrażliwych na wilgoć podłoży, np. na jastrychach cementowych, anhydrytowych, gipsowych, wewnątrz budynków. Stosowany przy posadzkach, wewnątrz budynków.

Uzin 414 Turbo:

Jednoskładnikowy szybkoschnący  bezzapachowy grunt poliuretanowy do gruntowania i wzmacniania podłoży pod układanie posadzek drewnianych - parkiety, deski. na wszystkie rodzaje podłoży. Można stosować na podłoża ze starymi, ale dobrze związanymi resztkami kleju. Nadaje się do odcinania nadmiernej wilgoci w podłożach. Dobra penetracja podłoża. Wygodny w stosowaniu.

Murexin:

Murexin L3:

Podkład penetrujący L3  Tiefengrund L3 Rozpuszczalnikowy, błyskawicznie schnący podkład gruntujący na bazie żywic syn -tetycznych, o doskonałych właściwościach penetrujących - stosowany jako podkład gruntujący w przypadku chłonnych podłoży jak cementowe i anhydrytowe podkłady podłogowe, gipsowe materiały budowlane - przed układaniem parkietów na klejach LE 555 lub PU 566 oraz przed układaniem paroprzepuszczalnych wykładzin podłogowych. Polepsza przyczepność i ułatwia rozprowadzanie klejów. Klejenie można rozpocząć po ok. 3 godzinach, a przy anhydrytowych podkładach podłogowych po ok. 12 - 24 godzinach. GIS kod: S4. Do stosowania wewnątrz budynków.

Murexin PU5:

Podkład poliuretanowy PU 5  Voranstrich PU 5 Powierzchniowo utwardzający podłoże, szybkoschnący, jednoskładnikowy, bezwod -ny i bezrozpuszczalnikowy podkład gruntujący na bazie żywic poliuretanowych na mocno chłonne (lub pylące jak płynny podkład anhydrytowy) - szczególnie jeśli występuje ogrzewanie podłogowe, wówczas bezpośrednio jako podkład gruntujący pod kleje poliuretanowe Murexin PU i PU 566 lub modyfikowanych silanów MS 577 i MS 511 przed układaniem parkietów; lub pod posadzki z elastycznych żywic poliuretanowych PU Elastic; jako bariera paroszczelna przed wilgocią resztkową do 3,5%-4,0% wg CM na cementowych podkładach podłogowych (nie grzewczych). PU 5 nie wymaga posypki piaskiem kwarcowym przed użyciem klejów poliuretanowych Murexin lub MS - chyba, że planowana jest przerwa powyżej 24 godzin to zasypkę piaskową 0,3 - 0,9 mm należy koniecznie wykonać. PU 5 utwardza się w ciągu ok. 12 - 24 godzin. GISkod:RU1. Do stosowania wewnątrz budynków.

 

Jest to chemia polecana przez nas, natomiast na życzenie klienta wykończymy podłogę na takich środkach jakich będzie sobie życzył klient!!! Przedstawiliśmy chemię w pełni profesjonalną, gdyż każda zrobiona przez nas podłoga traktowana jest jak sala gimnastyczna czyli musi być odporna na wszelkie trudności użytkowania codziennego.

 

Podlogi lakierujemy bądź olejujemy 3 krotnie!!!