Schody

Tworzymy schody samonośne, na beton- lakierowane,olejowane- z drewna polskiego jak również egzotycznego. Oferujemy balustrady drewniane jak również w połączeniu z elementami metalowymi. Każde schody składamy w warsztacie, po czym przygotowujemy je na gotowo - malując je bądź olejując w stolarni, tak aby u klienta ich montaż zajął jak najkrótszy okres czasu ( zwykle mieści się w przeciągu 1-2dni). Naturalnie schody sa z elementów klejonych, które kleimy w prasie pod naciskiem 3,5 tony. Używamy tylko i wyłącznie drewna I klasy, bezsęcznego. Mocowania schodów samonosnych czy na beton są niewidoczne.

Schody lakierowane

Każdy element schodów malowany jest metodą natryskową, pod cisnieniem sprężonego powietrza. Używamy lakierów poliuretanowych, tworzących twardą powłokę wysoko odporną na ścieranie. Schody barwione na kolor również malowane są natryskowo. Przed każdym lakierowaniem schody są naturalnie naciągane podkładem przystosowanym do danego lakieru, czasami żelem w celu uzyskania jak największej twardości powłoki lakierniczej.

Na zdjęciach przedstawione próbki kolorów, jednakże są to tylko przykłady kolory można mieszać.

Schody olejowane

Każdy element schodów olejowany jest pojedyńczo, 3 razy. Jest to dosyć dobre rozwiązanie do schodów bedących w obiektach często używanych, które są cały czas narażone na wysokie obciążenia, na wysoką częstotliwość chodzenia.

Na zdjęciach przedstawione są oleje których używamy do olejowania schodów.

Balustrady, rodzaje ich wykończeń

Rodzaje wykończeń balustrad dostępne są w galerii, a tutaj chcielibyśmy pokazać rodzaje tralek oraz słupów, czyli najbardziej decydujących elementów o wyglądzie schodów.

Podczas precyzowanie zamówienia, prosimy o podawanie numerków tralek bądź słupów. Dostępne są również słupy prostokątne bądź okrągłe -proste, w połączeniu z metalową wstawką.